PLAZMOWE CIĘCIE BLACH

Firma VIBROSON ŁÓDŹ jest ogólnopolskim liderem w zakresie precyzyjnego cięcia plazmowego blachy. Powierzone nam usługi wykonujemy w sposób rzetelny, profesjonalny, z uwzględnieniem indywidualnych zaleceń i potrzeb naszych klientów, dostarczając zapotrzebowanie zarówno na rynek krajowy, jak i międzynarodowy.

Cięcie plazmowe blach – jak to działa?

Swoją skuteczność i popularność plazmowe cięcie blachy zawdzięcza doskonałej precyzji wycinania, możliwej do uzyskania dzięki ponadprzeciętnym właściwościom plazmy – zjonizowanej materii, składającej się z odpowiednio naładowanych elektrycznie cząstek. Cięcie plazmowe możliwe jest w oparciu o energię kinetyczną skoncentrowanego strumienia plazmy. Łuk elektryczny powoduje topienie i usuwanie metalu z wyznaczonej szczeliny cięcia. Plazmowe cięcie blachy posiada bardzo wiele zastosowań, będąc niezastąpionym m.in. w przypadku cięcia:

  • aluminium,
  • stali węglowej,
  • mosiądzu,
  • żeliwa,
  • różnego rodzaju stopów.

Proste systemy do cięcia plazmowego zbudowane są ze źródła zasilania, palnika plazmowego, przewodu uziemienia oraz części eksploatacyjnych. Działanie systemu plazmowego uzależnione jest od dostarczenia energii elektrycznej oraz gazu plazmowego, który w większości systemów konwencjonalnego cięcia stanowi skompresowane powietrze. Bardziej zaawansowane systemy pozwalają na stosowanie różnego rodzaju gazów technicznych, m.in.: argonu, azotu czy tlenu.

Plazmowe cięcie blachy – zastosowania

Nowoczesne systemy plazmowe, jakimi dysponuje nasza firma, umożliwiają cięcie:

  • blach,
  • rur,
  • sit,
  • kształtowników,
  • innych elementów metalowych.

Wielką zaletą cięcia plazmowego blachy jest fakt, iż nie wymaga ono czyszczenia powierzchniowego przecinanego materiału (np. istnieje możliwość przecinania plazmowego blach skorodowanych). Jedynym warunkiem skutecznego cięcia jest zapewnienie właściwej przewodności elektrycznej między przewodem masowym a elementem przeznaczonym do cięcia plazmą. Warto dodać, że cięcie plazmą z zastosowaniem nowoczesnych systemów wysokoamperażowych pozwala na precyzyjne przecinanie blach o grubości powyżej 100 mm. Wykorzystując nasze doświadczenie na rynku oraz obsługę najnowocześniejszych systemów umożliwiających plazmowe cięcie blach, jesteśmy w stanie zapewnić Państwu usługi najwyższej jakości.

Szczegółowych informacji na temat świadczonych przez nas usług w zakresie plazmowej obróbki blachy udzielamy telefonicznie oraz mailowo. Zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia szczegółów zamówienia, uzyskania wyceny oraz ustalenia warunków realizacji zlecenia.