Wentylatory energetyczne oraz przemysłowe

Przedsiębiorstwo VIBROSON ŁÓDŹ projektuje, produkuje oraz remontuje wentylatory promieniowe jedno i dwustrumieniowe, wentylatory diagonalne oraz wentylatory osiowe z nastawnymi w ruchu łopatkami wirnika. Prowadzimy prace modernizacyjne wentylatorów energetycznych mające na celu podniesienie ich sprawności eksploatacyjnej przez poprawę i dopasowanie ich charakterystyk przepływowych do potrzeb kotła.
Wentylatory energetyczne oferowane przez naszą firmę wykonywane są na podstawie przebadanych konstrukcji co sprawia, że charakteryzują się wysoką sprawnością oraz niską emisją hałasu. Na podstawie najnowszych badań wykonanych w naszym laboratorium opracowany został oraz wdrożony do produkcji typoszereg wysokosprawnych wentylatorów promieniowych, które osiągają w punkcie znamionowym sprawność na poziomie 90%.

Wykonujemy wentylatory:

promieniowe jednostrumieniowe o zakresie parametrów:

wydajność V=2÷150 m3/s
spiętrzenie Δp=800÷30000 Pa

Zwarta budowa, wysokie parametry przepływowe, łatwa i niezawodna eksploatacja, to obok doskonałej wydajności i bardzo wysokiej sprawności, główne korzyści płynące z wyboru wentylatorów promieniowych jednostrumieniowych produkowanych przez naszą firmę. Ich zastosowanie w energetyce oraz w wielu innych gałęziach i sektorach przemysłu pozwala optymalizować koszty zużycia energii przy jednoczesnym zapewnieniu wymaganych parametrów w zakresie przetaczania powietrza oraz gazów. Zapewnienie odpowiednich parametrów pracy możliwe jest dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, będących efektem prowadzonych przez nas badań i ekspertyz, służących nieustannemu podnoszeniu jakości oferowanych przez nas wentylatorów przemysłowych i energetycznych.

promieniowe dwustrumieniowe o zakresie parametrów:

wydajność V=80÷300 m3/s
spiętrzenie Δp=4000÷15000 Pa

Zastosowanie wentylatorów dwustrumieniowych w przemyśle energetycznym oraz wielu innych gałęziach gospodarki możliwe jest dzięki połączeniu zaawansowanej konstrukcji oraz wysokich parametrów pracy. Produkowane przez naszą firmę wentylatory promieniowe dwustrumieniowe są powszechnie wykorzystywane w procesach technologicznych, zapewniając wydajność na poziomie 80÷300 m3/s. Przystosowane są do przetłaczania powietrza oraz gazów nieagresywnych, chemicznie obojętnych. Oprócz zapewnienia parametrów pracy przykładamy szczególną wagę do rozwiązań mających na celu podniesienie komfortu użytkowania, dlatego wszystkie nasze wentylatory promieniowe charakteryzują się doskonałą izolacją termiczno-akustyczną, zmniejszonym poziomem emitowanego hałasu, systemem tłumienia drgań i wibracji.

Co nas wyróżnia:

  • wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, konstruowaniu i serwisowaniu wentylatorów energetycznych,
  • produkcja wentylatorów dla wielu branż i sektorów przemysłu,
  • dobór najwyższej jakości tworzyw i materiałów,
  • doskonale wyposażony park maszynowy,
  • duże moce przerobowe – szybka realizacja zleceń,
  • gwarancja niezawodności i doboru optymalnych rozwiązań.

Posiadając wieloletnie doświadczenie w pracach nad konstrukcjami wentylatorów, prowadzimy badania laboratoryjne nad nowymi rozwiązaniami technicznymi, mające na celu podniesienie sprawności eksploatacyjnej tych urządzeń, poprawę systemów regulacji oraz zwiększenie ich niezawodności. Wyprodukowane lub zmodernizowane przez nas wentylatory pracują w zakładach przemysłowych oraz elektrowniach zawodowych w całej Polsce, a także w niektórych krajach Europy.