Wentylatory diagonalne

Działanie wentylatorów diagonalnych oparte jest na transportowaniu strumienia powietrza z wirnika na łopatki kierownicy lub bezpośrednio do obudowy spiralnej. Wentylatory diagonalne stanowią rozwiązanie pośrednie pomiędzy wentylatorami promieniowymi oraz osiowymi.

Zalety wentylatorów diagonalnych

Niezwykle wydajne urządzenia, jakimi są wentylatory diagonalne, pozwalają na wtłaczanie do pomieszczeń niewielkich oraz średnich ilości powietrza. Ich niewątpliwą zaletą jest niezwykle wysoki współczynnik sprawności, dzięki czemu zastosowane wentylatorów diagonalnych pozwala optymalizować koszty działania systemu wentylacyjnego, przy zapewnieniu niezbędnych parametrów w zakresie wymiany powietrza.

Kolejną zaletą, o której należy wspomnieć, pisząc o wentylatorach tego rodzaju, jest ich cicha i stabilna praca, również w trudnych warunkach panujących w pomieszczeniu, np. przy dużym zapyleniu lub wysokiej temperaturze. Konserwacji i przeglądów technicznych tego typu urządzeń dokonuje się szybko i łatwo, dzięki możliwości szybkiego wyjęcia z obudowy. Tak bogaty katalog zalet wpływa na liczne zastosowania wentylatorów diagonalnych w wielu branżach i gałęziach przemysłu.

Wentylatory diagonalne mają zastosowanie m.in. w:

  • systemach wentylacyjnych,
  • na liniach produkcyjnych,
  • w serwerowniach,
  • w pomieszczeniach mieszkalnych i magazynowych,
  • w piwnicach, na strychach i innych pomieszczeniach.