Wentylatory spalinowe

Odpowiednia wentylacja to zagadnienie, które jest szczególnie ważne nie tylko w aplikacjach przemysłowych, budowlanych czy gastronomicznych. Również służby ratunkowe wykorzystują urządzenia tego typu, a ze względu na funkcjonalność, największą popularnością cieszą się wentylatory spalinowe. Ze względu na rozwiązania konstrukcyjne, które zapewniają idealny stosunek rozmiarów do oferowanej mocy, stanowią cenne wsparcie ratowników podczas najbardziej wymagających akcji.

Oferta wentylatorów spalinowych Vibroson przeznaczona jest dla specjalistycznych jednostek, w których od urządzeń wymaga się gwarancji absolutnej niezawodności. Proponowany sprzęt skutecznie odprowadza dym, spaliny i inne gazy oraz zapewnia optymalną wentylację w każdych warunkach. Do największych zalet można zaliczyć:

  • budowę – która pozwala na dokładną regulację kąta nachylenia, dzięki czemu, urządzenia są skuteczne również przy schodach czy wejściach do piwnic, w czym pomaga specjalny układ odprowadzania spalin; dzięki niewielkim rozmiarom nie zajmują wiele miejsca i mogą pracować w trudnodostępnych miejscach, natomiast tylne koła znacznie ułatwiają transport;
  • moc – każdy z wentylatorów spalin dostępny na vibroson.com.pl wyposażony jest w nowoczesną turbinę, która w połączeniu z wysokiej klasy silnikami spalinowymi, generuje bardzo mocny strumień powietrza, doskonale radzący sobie ze spalinami czy gęstym dymem;
  • wykorzystane materiały – wysokiej klasy kompozyty i tworzywa sztuczne, w połączeniu ze stopami obrobionymi pod kątem odporności na wysokie temperatury, zapewniają świetne właściwości turbinie, a także wyjątkową trwałość i bezpieczeństwo dla ratowników (specjalna rama ochronna).

Wentylatory spalinowe to wyspecjalizowany i praktyczny sprzęt ratunkowy. Dzięki zastosowaniu silnika benzynowego mobilność idzie w parze z możliwościami wentylacyjnymi, które właściwe są raczej przemysłowym produktom. Pozwala to na sprawne przeprowadzenie nawet skomplikowanej akcji ratunkowej, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.